atrakcje Sulawesi

Sulawesi – atrakcje

Mimo, że Sulawesi nie jest pierwszym miejscem, które kojarzy się z Indonezją, a niektórzy nie kojarzą go wcale, to nie znaczy, że nie jest warte uwagi. Wyspa ta zwana była dawniej Celbes i jest trzecią pod względem wielkości wyspą Indonezji. Mimo swojej wielkości i atrakcji, które może zaproponować, jest dość rzadko wybieranym kierunkiem podróży. Czas to zmienić i poznać rzeczy, którymi może nas zachwycić to rajskie miejsce.

Atrakcje na wyspie Sulawesi

Tana Toraja

To jeden z najciekawszych regionów Indonezji i jednocześnie największa wizytówka Sulawesi. Słynie z pięknych krajobrazów i niezwykłych tradycji pogrzebowych zamieszkującego go ludu Toraja. Jest to miejsce, w którym życie toczy się wokół śmierci, a całe to wydarzenie jest celebrowane przez zamieszkujących tam ludzi. Mieszkańcy doliny Toraja oszczędzają całe życie na pogrzeby swoich bliskich by sprawić, aby ich ostatnia podróż przebiegła zgodnie z panującymi tam tradycjami. Na pogrzeby zaprasza się tam setki osób, a samo wydarzenie trwa kilka dni. W tym czasie składa się ofiary ze zwierząt, wykonuje tradycyjne tańce itd. Ciało zmarłego potrafi czasem przez kilka miesięcy leżeć zabalsamowane i owinięte w płótno i czeka w domu na uroczystość pogrzebową.

Nurkowanie

Na wyspie Sulawesi znajduje się kilka dobrych miejsc do nurkowania. Warto odwiedzić rafy koralowe w Bunaken i Wakatobi, które zachwycają swoim podwodnym światem. Różnorodność podwodnej fauny i flory potrafi zachwycić nie jedną osobę. Można podziwiać tam kolorowe rybki, a nawet popływać w towarzystwie żółwi.

Niezwykła przyroda

Miłośnicy trekkingu, egzotycznej przyrody i dzikich zwierząt również znajdą zajęcie dla siebie. Sulawesi http://duabenua.com/pl/atrakcje/sulawesi/ może pochwalić się niezwykłą przyrodą, którą trzeba dokładnie obejrzeć. Warto odwiedzić Park Narodowy Tangkoko oraz Lore Lindu i przeznaczyć choć trochę czasu na spacery po dżungli. Przy odrobinie szczęścia może nam się udać, zobaczyć czarną makake czubatą.

Street food

Sulawesi to duża i bardzo różnorodna wyspa, na której nie brakuje potraw, które będziemy mieli okazję spróbować tylko tam. Będąc tam, po prostu musisz skosztować lokalnej kuchni, a najlepiej odwiedzić uliczne stragany, na których nie brakuje ciekawego i różnorodnego jedzenia. W Indonezji street food jest bardzo popularny i praktycznie w każdej uliczce możesz spotkać stragan, który oferuje ciekawe potrawy.

Jezioro Tempe

Jest to największe jezioro wyspy i znajduję się w rejonie Wajo w południowej Sulawesi. W okolicach jeziora można znaleźć wiele wyjątkowych gatunków ptaków. Co może zaskakiwać, na jeziorze znajdują się pływające drewniane domy, które nie mają żadnych fundamentów na dnie jeziora.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *