Co warto zobaczyć w Indonezji?

Indonezja, a oficjalnie Republika Indonezji, to państwo wyspiarskie położone w Południowo Wschodniej Azji i Oceanii, pomiędzy Oceanem Spokojnym, a Indyjskim. Indonezja jest największym wyspiarskim państwem na świecie, składającym się z ponad 17 tys. wysp. Najeży do najludniejszych krajów na świecie, wyspy zamieszkuje 260 mln mieszkańców. Najważniejsze wyspy tego państwa to: Jawa, Sumatra, Borneo, Celebes, Nowa Gwinea i oczywiście ukochana przez turystów Bali.

Wycieczki do Indonezji

Aby dolecieć choćby na wyspę Bali trzeba nastawić się na 17 godzin spędzonych w podróży. Pobyt na wyspach indonezyjskich powinien być dobrze przygotowany i nastawiony na jak najbardziej efektywną eksplorację turystyczną. Warto tu skorzystać z któregoś z biur podróży specjalizujących się w aktywnym zwiedzaniu i mocnych w logistyce.

Co warto zobaczyć w Indonezji? 

Jednym z najbardziej zachwycających zabytków kultury Indonezji jest świątynia Borobudur położona na wzgórzu pośród dżungli na wyspie Jawie. Świątynia ma formę piramidy schodkowej, a powstała najprawdopodobniej pomiędzy 750 – 850 rokiem nowej ery. Uznawana jest za największą buddyjską świątynię na świecie. Kompleksowa konserwacja zniszczonej przez czas świątyni i pozostawionej na pastwę przyrody miała miejsce w końcówce XX w. Zwiedzając świątynię należy poruszać się zgodnie ze wskazówkami zegara, zaczynając od strony wschodniej, a kończąc u samego szczytu obiektu.

Największe jezioro wulkaniczne świata

Jezioro Toba to największe powulkaniczne rozlewisko na świecie, liczy sobie 100 km długości, 30 km szerokości i 500 m głębokości. Najprawdopodobniej powstało 70 tys. lat temu, w miejsce wulkanicznego krateru zalanego wodą. Obecność wody w tym gorącym klimacie zbudowała urokliwy krajobraz pełen wzgórz, klifów oraz pól ryżowych. Na samym środku rozlewiska znajduje się największa na świecie wyspa – Samosir, leżąca wewnątrz jeszcze większej wyspy. Na turystów czeka kąpiel w gorących źródłach oraz przeprawa promem na wyspę, a tam możliwość poznania kultury starożytnego ludu cały czas ją zamieszkującego –  Bataków.

Czynny wulkan Bromo

Miłośnikom zwiedzania „z dreszczykiem” warto polecić jedną z największych atrakcji naturalnych wyspy Jawa – czynny wulkan Bromo o wys. 2329 m n.p.m. Ostatnia erupcja wulkanu miała miejsce w 2004r. Zwiedzanie wyspy wulkanicznej to spore wyzwanie dla turystów, niemniej nagrodę stanowią niezapomniane krajobrazy.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *