Co zabrać ze soba w podróż?

Co zabrać ze soba w podróż?

 

“Za kilka dni wybieram się w podróż, ale nie spakowałem jeszcze walizki. Co zabrać w podróż?” Nie zdziwiłbym się, gdybyś mógł odnieść się do tego często zadawanego pytania, ponieważ jeśli chodzi o podróżowanie, walizka często przyprawia o ból głowy. Wiem jednak dokładnie, jakie przedmioty należy zabrać w podróż. Przez lata nauczyłem się, co należy, a czego nie należy zabierać w podróż.

Gotówka i karty

Jedną z rzeczy, które powinieneś zabrać w podróż, jest gotówka. Wielu podróżnych uważa, że podróżowanie z kartą debetową lub kredytową jest wystarczające, ale posiadanie gotówki w kieszeni jest bardzo ważne. Często nie ma pod ręką działających bankomatów i trzeba pokryć nieoczekiwany wydatek lub poradzić sobie z sytuacją awaryjną.

Oczywiście ważne jest również zabranie w podróż karty. Nie należy jednak zabierać ze sobą byle jakiej karty, ponieważ najlepsze są takie, które zapewniają korzyści. Istnieją na przykład karty kredytowe, za pomocą których można gromadzić punkty. Punkty te można wymieniać na bilety lotnicze, zniżki hotelowe, produkty itp. Tak więc przed podróżą udaj się do swojego banku i dowiedz się, jakie promocje związane z podróżnymi kartami kredytowymi mają do zaoferowania.

Odpowiednia odzież

Podczas pakowania walizki ważne jest, aby pamiętać o miejscu podróży i porze roku. Na przykład zimy na Islandii są bardzo surowe, więc na podróż trzeba spakować bardzo ciepłe ubrania. Z drugiej strony, w Hiszpanii dni są bardzo słoneczne, więc nie zostawiaj w domu kostiumu kąpielowego i sandałów.

Kopie dokumentów osobistych

Słyszałem straszne historie o ludziach, którzy zgubili swoje dokumenty i mieli problemy, aby wrócić do swoich krajów. Z tego powodu jedną z rzeczy, które należy zabrać ze sobą w podróż, jest kopia paszportu, fizyczna lub elektroniczna. Warto również zrobić kopie biletów lotniczych i rezerwacji hotelowych, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Leki

W niektórych krajach leki są dość drogie. Dlatego zaleca się zabranie w podróż podstawowych leków: przeciwbólowych, przeciwgrypowych, przeciwalergicznych itp.  Jeśli jesteś w trakcie leczenia, upewnij się, że leki, których używasz są legalne w kraju, do którego się wybierasz. Jeśli nie, możesz poprosić lekarza o raport medyczny lub receptę uzasadniającą stosowanie tych leków. W ten sposób władze bez problemu wpuszczą Cię na teren kraju.

Adaptery do ładowarek

Częstym błędem popełnianym przez podróżnych, i mówie to z własnego doświadczenia, jest myślenie, że wtyczki są takie same we wszystkich krajach. Na przykład w Australii napięcie jest inne i z tego powodu zaleca się zabranie ze sobą adaptera. Możesz myśleć, że to niepotrzebne, ale wiele osób ) straciło swój sprzęt elektroniczny, ponieważ nie mieli go przy sobie. Napięcie jest zbyt wysokie i po podłączeniu sprzęt się przepala. Jeśli nie chcesz, aby ci się to przytrafiło, weź adapter!

 

Dodaj komentarz