Dziecko dobrze spakowane na wycieczkę szkolną

Dziecko dobrze spakowane na wycieczkę szkolną

Dorośli na pewno z wielkim rozrzewnieniem wracają do chwil, kiedy to mogli uczestniczyć w wycieczkach szkolnych. Te miłe wspomnienia zostaną z nimi na długo. W szczególności wtedy, kiedy będą musieli własne dzieci szykować do takiego wyjazdu. Nie lada radość dla wszystkich osób. Nie tylko dorosły, ale również dziecko powinno znaleźć odpowiedź na pytanie, co zabrać na wycieczkę szkolną 3 dniową?

Bagaż dziecka

Dlaczego dziecko ma o tym myśleć? Chociażby z tego względu, aby nauczyć je trochę samodzielności. W końcu nie wszystko musi leżeć na głowie dorosłego. Dziecko dzięki temu będzie mogło nauczyć się trochę “dorosłego” życia. Tym bardziej że na wycieczce szkolnej nie będzie z nim rodzica, który będzie myśleć za niego.

Uwaga! Pomimo wszystko, dorosły i tak powinien skontrolować bagaż swojego dziecka, aby mieć pewność, że zostały zabrane wszystkie NIEZBĘDNE rzeczy, a cała reszta została w domu. Tak, aby nie okazało się, że dziecko dodaje sobie tylko dodatkowych kilogramów do noszenia. To co w takim razie powinno znaleźć się w bagażu dziecka?

Must have bagażu młodego człowieka

Wśród takich niezbędnych rzeczy na pewno należy wymienić odzież. W tym bieliznę, która powinna być osobna na każdy dzień. Do tego można zabrać jeden komplet na zapas. Dlaczego? No cóż, zdarzają się różne sytuacje, więc zawsze warto być na nie przygotowanym.

Jak to wygląda z odzieżą? Nie potrzeba osobnego kompletu na każdy dzień, ale na pewno trzeba uwzględnić aurę z jaką będzie się miało do czynienia oraz porę roku. Co innego trzeba będzie spakować na okres zimowy, a co innego w gorącym okresie wiosenno-letnim. Nie można jednak zapomnieć o tym, że pogoda w Polsce bywa kapryśna. Nawet w przypadku upalnych dni, zawsze może dojść do ulewy. Tak więc kurtka na deszcz powinna znaleźć się zawsze w bagażu. Nie zajmuje ona dużej ilości miejsca, więc każdy będzie mógł ją zabrać. Kurtka przeciwdeszczowa jest bardziej praktyczna niż parasol.

Co należy zapakować do torby?

Warto również pod uwagę wziąć miejsce, gdzie dziecko będzie się udawało. W szczególności, jeżeli mowa jest o obuwiu. Klapki i sandały, jakie doskonale sprawdzają się nad morzem, nie będą pasować w góry. Obuwie trekkingowe, jakie zapewnia wsparcie w chodzeniu po szlaku, jest ciężkie i może sprawić, że spacerowanie plażą nie będzie sprawiać komfortu.

Na pewno należy dołożyć do bagażu…ładowarkę na smartfon. Rodzice lubią być ze swoimi dziećmi w kontakcie, więc ładowarka da pewność, że dziecku nie rozładuje się telefon. Należy także uwzględnić takie “kieszonkowe”, dzięki czemu dziecko będzie mogło zawsze kupić sobie (a może też i rodzicom?) jakieś pamiątki. To chyba coś, czego żadnego dziecko nie będzie w stanie zapomnieć, szykując się do wyjazdu.

Dodaj komentarz