Hurghada – kraina zatopionych okrętów

Hurghada – kraina zatopionych okrętów

Dla wielu turystów wielką atrakcją jest możliwość zwiedzania starożytnych świątyń oraz piramid. Są i tacy, którzy wolą wypoczywać nad morzem. Coraz szersze jest jednak grono tych, dla których Egipt to przede wszystkim ukryte pod wodą tajemnice oraz skarby czekające na swych odkrywców. Wraki spoczywające na dnie Morza Czerwonego stały się prawdziwym hitem, a podwodna turystyka z powodzeniem rozwija się właśnie dzięki takim zabytkom ukrytym pod wodą. Które z nich warto zobaczyć?

Hurghada: raj dla poszukiwaczy zatopionych okrętów

Hurghada jest oceniana jako ten kurort, który dla poszukiwaczy podwodnych przygód staje się najlepszym punktem wypadowym. Z tego turystycznego miasteczka można w dość krótkim czasie dotrzeć do tajemniczych wraków, które zatonęły w czasie zbliżania się do Kanału Sueskiego. Na dnie Morza Czerwonego spoczywają też jednostki zatopione podczas II wojny światowej. Każdy wrak, bez względu na swą historię oraz okoliczności zatonięcia, stanowi dla poszukiwaczy przygód nie lada atrakcję. Ci, którzy korzystają z możliwości odbycia wycieczki do Hurghady z biurem Rainbow Tours, często spędzają wolny czas na podwodnych wojażach. Możliwość zobaczenia zatopionych statków jest dla nich często jednym z najważniejszych wyzwań. W jakie rejony najchętniej wybierają się ci, którzy chcą nurkować pośród wraków?

Nurkowe safari: polowanie na zatopione okręty

W rejonie Hurghady nie brak wraków, które są wielkim wyzwaniem i jednocześnie atrakcją dla miłośników nurkowania. Jednym z ciekawszych miejsc do nurkowania w rejonie Hurghady stała się El Mina. Tu największą atrakcją jest wrak, który do dziś przypomina o tragicznych skutkach wojny sześciodniowej. Wrak statku SS Thistlegorm to kolejna atrakcja dla miłośników nurkowania wśród zatopionych okrętów. Wprawdzie wrak ten spoczywa na dnie w odległości około 100 km od Hurghady, jednak to właśnie z tego kurortu najczęściej przybywają tu turyści. Wrak ten przyciąga zarówno swymi rozmiarami, jak i ciekawą historią. Zatopiony przez Niemców, jest on dziś jedną z najciekawszych pamiątek z czasów II wojny światowej na terenie Egiptu. Carnatic jest z kolei wrakiem, który odwiedzany jest ze względu na spory zapas… wina. Ciekawa kolekcja butelek z tym trunkiem przyciąga tu amatorów nurkowania, którzy chcą przynajmniej zerknąć na ten podwodny barek.

Każdy zatopiony okręt to historia konkretnej jednostki oraz ludzi, którzy służyli na jej pokładzie. Odwiedzając te podwodne groby, należy pamiętać o tym, by z szacunkiem podchodzić do zatopionego wraku. To przecież nie tylko podwodna atrakcja, ale i miejsce, które przypomina o czyjejś tragicznej śmierci.

Dodaj komentarz