Pomysły na miejsca do spędzania urlopu dla rodzin

Pomysły na miejsca do spędzania urlopu dla rodzin

Mówi się, że ślub równa się założeniu rodziny. A kiedy w grę wchodzą jeszcze dzieci – możemy mówić o rodzinie z pełną odpowiedzialnością. Czy w związku z tym rocznice ślubów nie są równocześnie rocznicami rodzin, które jubileusze te powinny razem świętować? A jeśli już je celebrować, to gdzie i w jaki sposób?

Coraz częściej słyszy się o hucznym obchodzeniu rocznic ślubów. I w sumie nic w tym dziwnego – coraz bardziej rozumiemy, że rocznice ślubów to również rocznice rodzin. Dlatego właśnie powinno się je świętować wspólnie – razem z dziećmi. Warto więc zastanowić się, co można porobić razem, by uczcić ten wyjątkowy dzień.

Dobrym pomysłem wydaje się być wyjazd. Jego cel zależy oczywiście od naszych indywidualnych upodobań, jednak warto sobie co nieco podpowiedzieć. Okazuje się, że bardzo popularnym i lubianym kierunkiem ostatnich lat jest województwo kujawsko-pomorskie, a w nim Bydgoszcz, Toruń i Bory Tucholskie.

Można tam odnaleźć sporo atrakcji dla całej rodziny – zarówno dla dzieci jak i nas – rodziców.

Niektóre rodziny bardzo lubią wspólny czas spędzać aktywnie. Specjalnie dla nich można polecić różnorodne aktywności fizyczne w obrębie Borów Tucholskich. Warto udać się nad jezioro Rybno, w którym można popływać lub nad którym można piknikować. Ciekawym rozwiązaniem jest również wizyta w Mega Parku w Rudniku, gdzie cała rodzina będzie się świetnie bawiła. Na pewno warto również odwiedzić jeden z wielu parków linowych. Całość dopełni nam wizyta w stadninie koni, gdzie można pogłaskać te wspaniałe zwierzęta i udać się na przejażdżkę.

Zasłużony odpoczynek dla rodziców

Trzeba pamiętać, że rocznica ślubu to przede wszystkim ważny czas dla małżeństw. Podczas wyjazdu rodzinnego nie można więc zapomnieć o romantycznych chwilach z ukochanym czy ukochaną. Jeśli wybierzemy hotel ze SPA i restauracją, możemy mieć pewność, że spędzimy wyjątkowy i zmysłowy wieczór sam na sam, we dwoje. Taka forma spędzenia rocznicy jest bardzo ważna. Pogłębia nasze więzi i daje nam czas na wspólny relaks.

Zwiedzanie Torunia i Bydgoszczy

Ostatnim punktem naszej wyprawy weekendowej może być zwiedzanie tych dwóch wspaniałych miast, które przecież leżą blisko siebie i nie będziemy mieli problemu w tym, żeby przejechać z jednego do drugiego w krótkim czasie. Na uwagę zasługują szczególnie: Stare Miasto w Toruniu, liczne muzea i kawiarnie, manufaktury pierników, nowoczesne zabudowy Bydgoszczy oraz parki i teatry. Warto pokazać naszym dzieciom, jak wyglądają inne miasta i w jaki sposób kształtowała się ich historia.

Dodaj komentarz