Bułgaria – doskonały kierunek na wakacje

Bułgaria – doskonały kierunek na wakacje

Przekonanie, że Bułgaria musi być drogim kierunkiem podróży, jest błędne. Dynamiczny rozwój turystyki na terenie tego kraju oraz coraz wyższy poziom usług turystycznych w tutejszych kurortach nie przekreślają przecież naszych szans na spędzenie w tym kraju oszczędnych wakacji. Z jakich ofert można skorzystać?

Większość znanych biur podróży ma w swej ofercie wyjazdy do Bułgarii. Można zatem skorzystać ze wspólnego przejazdu i tańszego miejsca w hotelu, a wolny czas spędzać według własnego uznania. Wbrew pozorom zorganizowany wyjazd wcale nie musi wiązać się z ograniczeniami, a może się okazać znacznie tańszą opcją niż indywidualna podróż.

Bułgarskie wybrzeże dla oszczędnych

Jeśli chcemy wypoczywać na bułgarskim wybrzeżu, wcale nie musimy się decydować na pobyt w eleganckich hotelach w najsłynniejszych kurortach tego kraju. Przecież w okolicach Słonecznego Brzegu i Złotych Piasków czekają liczne miejscowości wypoczynkowe, które przyciągają kameralną atmosferą oraz niższymi cenami. Jakie kurorty mogą stanowić ciekawą alternatywę dla tych znanych ośrodków wypoczynkowych?

Jedną z miejscowości nad Morzem Czarnym wartych uwagi jest Kranevo. Malownicza zatoka, cisza i spokój – oto czynniki, dzięki którym wielu turystów doceniło ten ośrodek wypoczynkowy. Kranevo znane jest jednocześnie z wielu ciekawych imprez kulturalnych i folklorystycznych, dzięki którym można lepiej poznawać tradycyjne śpiewy i tańce Bułgarii oraz krajów z nią sąsiadujących. Miejscowością przyjazną dla turystów jest też Bałczik. Tu, w odległości około 40 km od Warny, można się cieszyć udanym wypoczynkiem w otoczeniu ciekawych zabytków. Brak pięknej plaży rekompensuje malowniczy port, ciekawy pałac oraz otaczający go ogród botaniczny, na terenie którego tak chętnie wypoczywają miłośnicy przyrody. Z myślą o tych, dla których podstawą udanych wakacji jest wypoczynek na plaży, stworzono kilka placyków nadmorskich, które wypełniono czystym piaskiem. To rozwiązanie szybko zostało docenione przez gości, którzy często zaglądają do tego kurortu. W gronie popularnych i zarazem przystępnych pod względem ceny miejscowości bułgarskich wyróżnia się też Rusałka. Liczne hotele i ośrodki spa czekają tu na gości z całego świata, a dzięki rosnącej konkurencji każdy z nas ma szansę skorzystać z komfortowych warunków pobytu w przystępnej cenie.

Bułgarskie wybrzeża to modne kurorty, w których nie brak elitarnych hoteli i pensjonatów. Warto jednak pamiętać, że w ich pobliżu czeka wiele mniejszych miejscowości, w których turyści mogą cieszyć się i wspaniałym wypoczynkiem, i oszczędnościami. Warto też śledzić promocyjne oferty znanych organizatorów, dzięki którym wielu miłośników podróży mogło już skorzystać z tanich wakacji w Bułgarii i jej najwspanialszych kurortach.

Dodaj komentarz