Spływ Dunajcem – atracja Pienin

Spływ Dunajcem – atracja Pienin

Planując tegoroczne wczasy może wskazane jest tym razem wybrać się w w całości inne miejsce niż do tej pory. Może w zastępstwie wypadu nad morze pojechać zupełnie przeciwny kierunek i zażyć przygody nad jedną z najsłynniejszych w naszym kraju rzeczek? Oczekuje w tamtym miejscu na nas wiele różnych atrakcji oraz ślicznych pejzażów.

Południowa Polska razem z Dunajcem to ogromnie pociągające obszary, jakie co roku przyciągają wielu podróżników, a już wyjątkowo wielbicieli kajakarstwa górskiego, ale też cichego chwytania ryb. Niezwykle atrakcyjny w tym rejonie bywa przede wszystkim rafting dunajec. Bywa to pewna odmiana flisu rzecznego specjalnie dla podróżników, do jakiego wykorzystuje się różnorodnych łodzi, pontonów czy właśnie kajaków. Pieniński zwrot na rzeczce zachęca wielu osób do tego rodzaju aktywności. Aranżowane bywają one dla zorganizowanych grup zarówno dla dorosłych, jak i dla famili z potomstwem. To z pewnością niezapomniane przeżycie dla całej rodziny, ewentualność doznania powalającej przygody a także podziwiania pięknych pejzażów. Należałoby więc skorzystać z tego rodzaju możliwości.

Oczywiście spływ dunajcem jest urządzany przez doświadczonych ludzi, a wszelcy uczestnicy bywają odpowiednio ubezpieczeni dzięki kamizelkom ratunkowym, kaskom. Szkoleniowcy czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich w czasie spływu. Powinno się jednak posiadać wiedzę, iż to nie jedyne atrakcje pieniny w tym rejonie. Znajduje się w tym miejscu naturalnie Pieniński Park Narodowy, a okolice są zrealizowane imponującymi górami a także widoki zapierają dech w piersiach. W okolicznych miejscowościach znajdują się ciekawe zabytki czy regionalne muzea. Region obfituje także w rekreacyjne obszary nad jeziorem, dokąd można na przykład wybrać się na rejs widokowy. Niektóre firmy oprócz spływów organizują też inne zajęcia typu wycieczki rowerowe, eskapady po górach, parki linowe czy nawet ćwiczenia nordic walking. Z pewnością jest więc to teren, gdzie powinno wybrać się na wakacje oraz odprężyć się w ładnym, górzystym otoczeniu razem z całą rodziną. Nie trzeba niepokoić się o pociechy, bowiem z pewnością nie będą się nużyć.

Dodaj komentarz