Stawiasz na dbanie o środowisko? Ekologiczna wykładzina w tym pomoże!

Stawiasz na dbanie o środowisko? Ekologiczna wykładzina w tym pomoże!

W ostatnich latach spopularyzowała się moda na bycie eko. I nic w tym dziwnego, skoro tak obrany przez nas kierunek pomaga dbać o środowisko. Dzięki drobnej zmianie naszych przyzwyczajeń możemy – razem, jako społeczeństwo – zyskać znacznie więcej.

Czy wiedziałeś jednak, że obecnie możliwe jest zakupienie ekologicznej wykładziny biurowej? Takie rozwiązanie pomoże Ci podnieść komfort pracy Twoich pracowników, dzięki jej odpowiedniej wytrzymałości i ochronie akustycznej. Wbrew pozorom produkty pochodzące z recyklingu nie mają nic wspólnego z tandetą.

Wykładzina biurowa i jej nowa jakość

Wykładzina biurowa nabiera obecnie zupełnie nowego znaczenia. Dywan w biurze nie musi mieć już nic wspólnego z niechcianymi przetarciami, odgnieceniami bądź plamami, które powstają w krótkim czasie od zakupu wykładziny. Obecnie mamy możliwość zakupu wykładziny dedykowanej do miejsc użytkowości publicznej – takich jak choćby biuro, szkoła, hotel albo urząd. Czym tak właściwie różni się taka super wykładzina od jej poprzednich wersji?

Wykładziny obiektowe, przystosowane do wspomnianych miejsc użytkowości publicznej, wyróżniają się lepszym komfortem chodzenia i wytrzymałością. Taki rodzaj wykładzin został stworzony z wykorzystaniem opatentowanego podłoża z pianki poliuretanowej. Pianka ta wzmacnia całą strukturę wykładziny, wyraźnie poprawia jej akustykę i pozwala cieszyć się nowym wyglądem wykładziny przez długi czas. Oprócz tego pianka jest w stanie pochłonąć niepożądane dźwięki. Parametry akustyczne takiej wykładziny gwarantują wytrzymałość aż do 31 dB, co sprzyja większej koncentracji pracowników. Dodatkowo elastyczne podłoże sprawia, że nawet przy dużych obciążeniach zastosowane włókno zachowuje swój kształt, kolor i formę.

Wykładzina biurowa w wersji ekologicznej

Do produkcji wykładziny w wersji ekologicznej wykorzystuje się produkty, które pochodzą z recyklingu. Najczęściej są to produkty wykonane w całości ze zregenerowanych włókien nylonowych. Mogą być także tworzone z poliuretanu, który pochodzi w 90% z odzysku. Taka wykładzina zawiera zatem materiały z recyklingu w każdej swojej możliwej warstwie.

Dzięki zastosowaniu takiej nawierzchni w swoim biurze możesz zatem przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego naszej planety. Wybierając taki produkt masz także realny wpływ na efektywność pracy pracowników, którzy dzięki zapewnionej komfortowej ciszy w pracy, nie są rozproszeni odgłosami przechodzących tuż obok ich biurka osób.

Dodaj komentarz