Wakacje z biurem podróży czy na własną rękę

Wakacje z biurem podróży czy na własną rękę

Myślisz o wyjeździe w piękne miejsce i odpoczęciu od codziennych obowiązków? A może chcesz wreszcie odwiedzić kraj, o którym od dawna marzysz? Zastanawiasz się jednak, jaki typ wakacji wybrać – z biurem podróży, czy zorganizować je na własną rękę? Każda z tych opcji ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Wszystko zależy tak naprawdę od indywidualnych upodobań osoby planującej wakacje.

Wakacje z biurem podróży

Być może byłeś już na takich zorganizowanych wakacjach, a może ktoś z rodziny lub znajomych był bardzo zadowolony. Obecnie biura podróży mają szeroką ofertę kierunków, do których organizują wycieczki. Mowa tu zarówno o bliższych krajach, jak np. popularna Grecja czy Hiszpania, a także tych nieco dalszych, często egzotycznych, np. Malediwy czy Zanzibar. Z roku na rok biura starają się nawiązać współpracę z coraz to większą liczbą hoteli, po to, aby ich oferta stawała się atrakcyjna dla większej liczby potencjalnych klientów. Dla kogo przeznaczona jest oferta biur podróży? Tak naprawdę dla wszystkich, którzy chcą mieć zorganizowany wypoczynek. Jeśli planujesz rodzinny wyjazd i nie chcesz, aby Twoje dzieci narzekały na nudę, na pewno wśród wielu hoteli znajdziesz ten, który zapewnia dzieciom mnóstwo ciekawych animacji. Chcesz odpocząć we dwójkę? Biura podróży mają opcję hoteli dla dorosłych, w których wypoczniesz w otoczeniu pięknych widoków. Jeśli z kolei jedziesz ze znajomymi i szukasz imprezowego miejsca, wybierz hotel w pobliżu większego miasta. Jak zarezerwować taką wycieczkę? Masz 2 opcje, albo wybierz się bezpośrednio do biura, albo kup wycieczkę przez internet. Warto kupować oferty last minute, gdyż można w ten sposób zaoszczędzić pieniądze. Pracownik biura doradzi Ci w wyborze, a także odpowie na wszystkie pytania.

A może zaplanować coś samemu?

Wolisz być niezależny? Lubisz sam organizować sobie wypoczynek? Organizowanie wyjazdu samodzielnie to równie często wybierana opcja. Jeśli już wybierzesz interesujący Cię kierunek, zacznij od rezerwacji miejsca do spania oraz zaplanowania dojazdu. Obecnie nocleg na całym świecie najprościej znaleźć na stronach takich jak Booking.com czy airbnb.com. Na tych stronach znajdziesz noclegi prywatne, w dobrych cenach, ale również oferty hoteli, również tych droższych. Jeśli na wakacje zamierzasz lecieć samolotem, warto porównać ceny biletów u różnych przewoźników na stronach takich jak skyscanner.pl czy esky.pl. Pamiętaj, że z reguły im wcześniej rezerwujesz bilety, tym ich cena jest niższa. Warto też sprawdzić, co można zwiedzić na miejscu, jakie restauracje są polecane i zrobić sobie plan wycieczki, to może bardzo pomóc.

W obydwu przypadkach sprawdź, czy masz ważne dokumenty oraz jakie wymogi ma dany kraj, do którego podróżujesz. Nie zapomnij o przygotowaniu waluty obowiązującej w danym miejscu, miej ze sobą gotówkę, może się ona przydać.

Dodaj komentarz