Wakacje w Rabce Zdroju.

Wakacje w Rabce Zdroju.

Planując wyjazd wakacyjny często myślimy o dalekich podróżach i ciepłych krajach położonych na kontynencie afrykańskim, gdzie często spędzamy tydzień czy dwa urlopu nie ruszając się z hotelu, spędzając czas w basenie i na pobliskiej plaży. A dlaczego nie skorzystać z możliwości poznania własnego kraju i wybrać się może na wakacje bliżej, aby przy tej okazji poznać nasz piękny kraj.

Wakacje w Polsce.

Niezwykle urokliwym miejscem w naszym kraju jest rejon zwany Beskidem Sądeckim, sprzyja on osobom lubiącym chodzić po górach, ale nie tylko. Bardzo urokliwym miasteczkiem w tym rejonie położonym w niewielkiej odległości od Krakowa i Zakopanego jest Rabka Zdrój. Każdy kto pragnie wyjechać z wielkomiejskiego gwaru, w Rabce Zdroju znajdzie coś dla siebie. Jest to miejscowość spokojna, w której ciągle jednak coś się dzieje. Odbywa się na przykład początkiem lipca cykliczny Rabka Festival, gdzie znani pisarze czy też aktorzy czytają dzieciom bajki. Dlatego też warto do Rabki przyjeżdżać całymi rodzinami, szczególnie z małymi dziećmi. Promocja czytania bajek i nie tylko, jaka odbywa się podczas festiwalu może dać naszemu dziecku wiele korzyści i zachęcić do czytania książek. Rabka Zdrój już w roku 1996 otrzymała tytuł Miasto Dzieci Świata a to dlatego, że jest to miasteczko bardzo przyjazne dzieciom. Znajduje się w nim piękny park zdrojowy z tężniami solankowymi a także place zabaw, gdzie dzieci mogą się bawić. Dostępny jest także Rabkoland, czyli rodzinny park rozrywki a także teatr dla dzieci Rabcio.

Co jest ciekawego w okolicy Rabki Zdroju?

W niedalekiej okolicy jest bardzo ładne miasto Nowy Targ a także zimowa stolica Polski, czyli Zakopane. Można również udać się do Szczawnicy czy też odwiedzić Niedzicę. W miejscowości tej możemy zwiedzić średniowieczną warownię znajdującą się na brzegu Jeziora Czorsztyńskiego. Po samym jeziorze można udać się w rejs statkiem i podziwiać piękne widoki. Po zwiedzeniu Niedzicy i zakończonym rejsie jedziemy trochę dalej, gdzie dotrzemy do miejscowości Sromowce Wyżne. Przez tą miejscowość płynie rzeka Dunajec, gdzie odbywają się spływy na tratwie, pontonowe lub kajakowe, a po przejściu przez most nad rzeką jesteśmy już na terenie Słowacji. I tam właśnie znajduje się miejscowość Czerwony Klasztor z pięknym, zabytkowym kompleksem klasztornym o tej samej nazwie. Miejscowość jest położona na pograniczu Pienin i Magury Spiskiej.

Będąc na wakacjach w Rabce Zdroju możemy również spędzić bardzo przyjemnie czas w oddalonym o około 30 km Chochołowie, gdzie znajduje się wspaniały kompleks basenów termalnych o nazwie Termy Chochołowskie. Doskonale się tam zrelaksujemy, zażywając różnych zdrowotnych kąpieli.

Dodaj komentarz