Wyjątkowa Siena

Wyjątkowa Siena

Siena to jedno z piękniejszych włoskich miast

Słynie z zabytków oraz palio, czyli wyścigów koni. Jest to doskonałe miejsce, wielki rywal Florencji w wiekach dawnych. W tym mieście spokojnie można spędzić czas i nigdy się nie nudzić. Jest to miasto, które ma wiele do zaoferowania. Piazza del Campo ma kształt muszli. Kamienice wokół tego placu są średniowieczne i mroczne. Na placu turyści siedzą i jedzą lody. Jest to jedno z najpiękniejszych miast Toskanii. Siena to jest jedno z najpiękniejszych miast Włoch oraz Toskanii.

Siena słynie z zabytków

Początkowo było to etruskie osiedle, słynne w okresie antycznym. W Sienie była siedziba biskupstwo. Miasto ulokowane było przy szlakach handlowych. W wiekach XII i XIII Siena była jednym z najbogatszych miast Europy. Miasto szczyciło się najstarszym europejskim bankiem. Miastem rządziła rada, która wybierała także podestę, czyli najwyższego urzędnika miejskiego. Miasto popadało nieustannie w konflikty z Florencją. W 1348 roku w mieście pojawiła się zaraza i zabiła większość mieszkańców, czyli 100 tysięcy osób. Sienę zdobył Lorenzo De Medici. Przyczynił się on do tego, że miasto stało się częścią Wielkiej Republiki Florencji. Od 1966 roku Siena jest miastem bez samochodów w centrum. Jest to bardzo dobre rozwiązanie i sprawia, że miasto ma czyste powietrze. W Sienie udało się zachować antyczną strukturę miasta. Zabytkami tego miasta są katedra z XII wieku, a główna fasada została wykończona w 1380 roku. Zabytkami są są też główny rynek, ratusz. W 1995 roku centrum Sieny wpisano na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Wart zajrzeć do muzeum opery czy Pinakoteki Narodowej. W przeszłości w tym mieście istniała szkoła malarska. Z tego miasta pochodził Jacopo della Quercia. W tym mieście mieszkała Święta Katarzyna. Dwa razy w roku organizowany jest słynny wyścig Palio di Siena. Jest to wielka atrakcja tego miasta, która sprawdza się doskonale. Ze Sieny pochodziły takie postaci, jak Aleksander III, Aleksander VII, papież Pius III, Katarzyna Sieneńska, Gianna Nannini, włoska piosenkarka rockowa, Constantino Patrizi Naro, kardynał czy Faust Socyn, włoski reformator religijny. Miasto jest piękne, efektowne, eleganckie.

Do Sieny o każdej porze roku

Siena jest piękna o każdej porze roku. Wygląda przepięknie, ma wyjątkowe zabytki. Dzisiaj w tym mieście można mieszkać, pracować, odwiedzać je. Co roku w Sienie pojawiają się tysiące turystów, którzy zachwycają się miastem i poznają chętnie jego uroki. Wspaniałe miasto dla osób lubiących historię oraz ceniących sobie przeszłość tego miasta.

Dodaj komentarz