Zwiedzamy Trójmiasto

Zwiedzamy Trójmiasto

W Polsce na wszystkie chętne osoby czeka wiele atrakcji i zabytków. Jeżeli ktoś chciałby wyjazd nad Morze Bałtyckie połączyć ze zwiedzaniem, to powinien wybrać Trójmiasto. Trzy miasta, które leżą w bliskiej odległości, zapewniają dostęp do kąpieli wodnych, jak również do wspaniałych atrakcji i zabytków. Co należy zobaczyć w Trójmieście?

Wizyta w Gdańsku

Gdańsk każdego roku przyciąga wielu turystów. Powodem poniekąd jest Jarmark Dominikański, który odbywa się w tym mieście od ponad 750 lat na przełomie lipca i sierpnia. Ulica Długa Targ Węglowy i inne uliczki zajęte są przez wystawców zachwalających swoje wyroby. Jarmarkowi towarzyszą także liczne koncerty i wystąpienia. Nie tylko jarmark zasługuje na uwagę w tym mieście, ale także Fontanna Neptuna, która zajmuje się w okolicy ratusza. Podobno, kto nie odda pokłonu władcy mórz, ten może być pewny, że jego urlop nie będzie zaliczał się do udanych. Tutaj także Dwór Artusa, wspomniany ratusz (udostępniony do zwiedzania), a także Nowy Dom Ławy, gdzie o wyznaczonych godzinach pokazuje się Panienka z Okienka. W Gdańsku na uwagę zasługuje również Muzeum Solidarności, gdzie otwarto jedną z najlepszych wystaw w ostatnich czasach. Aby móc z pełną swobodą zapoznać się z muzeum, należy zarezerwować kilka dobrych godzin.

Wizyta w Gdyni

Wizytę w tym mieście najlepiej zacząć od Skweru Kościuszki, aby móc w szybkim czasie dotrzeć do nadbrzeża, gdzie na turystów czeka wiele wspaniałych statków. Na Skwerze znajduje się płyta “Marynarz Polski”. Tu odbywa się wiele oficjalnych uroczystości. Powracając do nadbrzeża – tu znajduje się ORP Błyskawica, najsłynniejszy polski żaglowiec. “Dar Pomorza” to także zasłużona jednostka wodna, która obecnie została zamieniona w statek – muzeum. Będąc tutaj nie można zapomnieć o Akwarium Gdyńskim, gdzie można także podziwiać wiele wspaniałych okazów morskich. Nieco dalej położona jest Kamienna Góra, która także cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Dzieje się tak pewnie przez to, że wjeżdża się na nią kolejką szynową.

Wizyta w Sopocie

Sopot postrzegany jest jako typowa miejscowość do wypoczynku. Chociaż nie brakuje tu kilku atrakcji. Jedną z nich jest Krzywy Domek, który znajduje się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino. To główna ulica, gdzie można znaleźć także liczne restauracje, puby, kawiarnie. Molo w Sopocie najdłuższe drewniane molo w Europie, o długości 512 metrów. Tutaj w sezonie letnim, w marinie, która znajduje się na samym końcu, znaleźć można różnego rodzaju jachty i katamarany.

Dodaj komentarz