Ferie w domu

Ferie w domu

Wszyscy wiemy, jak wygląda obecna sytuacja – większość z nas tegoroczne ferie spędza w domu. Część rodziców w tym czasie zazwyczaj brała urlop, by połączyć dni wolne od szkoły z własnym odpoczynkiem i spędzeniem wspólnych chwil poza domem. Choć nie mamy możliwości wyjazdu, nadal możemy świetnie się bawić. Jak zaplanować ferie w domu? Mamy kilka pomysłów.

Planszówki w ruch!

Stare, dobre gry planszowe wracają do łask. Na rynku pojawiają się również nowe propozycje – wybór jest tak ogromny, że z pewnością znajdziecie coś dla waszej rodziny. Wiele dzieci, ale i dorosłych „chłopców” interesuje się Minecraftem. Wiecie, że istnieje jego planszowa wersja? Jest znakomita i zapewnia nie tylko świetną zabawę, ale też rozwija kreatywność, umiejętność planowania i cierpliwość. A może monopol? Tu znowu mamy połączenie zabawy i zdobywania nowych, bardzo przydatnych w życiu umiejętności.

Seans filmowy

Lubicie filmy animowane? A może zawsze chcieliście obejrzeć wszystkie części Harrego Pottera, ale nigdy nie mieliście na to czasu? Zaproponujcie dzieciom wspólny seans filmowy! Przygotujcie przekąski, napoje, zasłońcie rolety – uwierzcie, że wspólne oglądanie filmów naprawdę wzmacnia więzi i stwarza tematy do wspólnych rozmów. Dzieci będą zachwycone – może nigdy tego nie mówiły, ale na pewno nie raz chciały posiedzieć z rodzicami na kanapie przed telewizorem i móc „legalnie” oglądać to, co dorośli.

Rozgrywka typu multiplayer

Wiem, wiem… tyle słyszy się o negatywnym wpływie gier komputerowych i smartfonów na dzieci. Ale tym razem chodzi o dobra zabawę – przede wszystkim wspólną! Zamiast kolejny raz pozwolić marudzącemu dziecku na grę i odsyłać go do swojego pokoju przyłączmy się do niego. Znowu na myśl przychodzi mi Minecraft – co zrobić, skoro te kwadratowe bloki tak bardzo potrafią zawrócić w głowie. Stwórzcie własny minecraftowy świat, nazwijcie go, zbierajcie surowce, wymieniajcie się nimi, budujcie, wybierzcie się na wyprawę w tajdze lub popłyńcie na dno oceanu w poszukiwaniu podwodnej świątyni. Wasze dzieci będą w siódmym niebie, kiedy będą mogli razem z Wami przemierzać kolejne zakątki wirtualnego świata i pomagać w budowie wioski. Wy z kolei będziecie mieli nad nimi pełną kontrolę bez obaw, że w sieci spotkają nieodpowiednie osoby. Możecie też spróbować popularnego obecnie AmongUs – rozgrywka nie trwa długo, ale jest bardzo emocjonująca. Ciekawe, kto tym razem okaże się Impostorem? Gier które umożliwiają rozgrywki z wieloma graczami jest więcej, więc to od was zależy, na którą się zdecydujecie.

Dodaj komentarz