Co zobaczysz na Bali?

Co zobaczysz na Bali?

Bali, znajdująca się w Indonezji, stanowi jedną z najczęściej wybieranych destynacji wakacyjnych. Szacuje się, że ponad 3/4 turystów przybywających właśnie na wyspę- matkę Bali, eksploruje także Bali lub przyjeżdża wyłącznie dla tego urokliwego miejsca.

W liczbach Bali mierzy 145 km długości, 80 km szerokości oraz zaludnia ją aż 4 miliony Balijczyków. Przez wielu nazywana rajską wyspą, zachwyca turystów sielankową pogodą, aromatycznym jedzeniem oraz przyjaznym i szczerym przyjęciem przez tubylców.

Choć powierzchnia nie wskazuje na tak wielkie bogactwo atrakcji turystycznych, wyspa oferuje mnogość możliwości zróżnicowanych pod względem pochodzenia, historii czy wreszcie propozycji spędzania czasu.

Co zobaczysz na Bali?

Świątynie balijskie

Bali słynie z wielości świątyń oraz mniejszych miejsc kultu, np. kapliczek. Aktualne dane wskazują, że jest ich tutaj blisko 20 tysięcy. Każda balijska wioska ma obowiązek opiekowania się co najmniej trzema obiektami sakralnymi, a to jeszcze nie wszystko. Bogatsze rodziny wspierają finansowo jeszcze więcej świątyń, ponieważ wierzą, że w ten sposób zyskują aprobatę bóstw. Największe znaczenie i jednocześnie najważniejszą atrakcje turystyczną stanowi Pura Besakih, znajdująca się na zboczu wulkanu. Inne równie często odwiedzane przez przyjezdnych to: Pura Tanah Lot, Pura Ulun Danu Bratan oraz Pura Luhur Uluwatu. Jak nie trudno zauważyć, wszystkie nazwy zaczynają się od słowa ‘Pura’, co w języku balijskim oznacza m.in. świątynię.

Plaże balijskie

Plaże Bali należą do jednych z największych i przez wielu określane jako najpiękniejsze plaże świata. Choć należą do jednej wyspy, cechuje je spora różnorodność. Wspólny mianownik dotyczy przede wszystkich piaszczystości, przejrzystości wody oraz widoczności, która zapewnia obserwację raf koralowych czy też lagun. Do najpopularniejszych plaż kurortów turystycznych należą: Kuta, Sanur oraz Nusa Dua, poza ośrodkami, nieco dalej od centrum położone są równie, o ile nie bardziej urokliwe: Balangan, Padang Padang.

Wakacje na Bali

Oprócz tego Bali słynie z przepięknie prezentujących się wulkanów, pól ryżowych czy jezior i wodospadów. Wszystkie te atrakcje przemawiają za tym, by spakować walizki i czym prędzej udać się w to rajskie miejsce. Jak zatem wygląda koszt wycieczki? Tygodniowy pobyt dla jednej osoby, oferowany przez biura podróży wraz ze śniadaniem, kosztuje około 6 tysięcy. Do tego należy doliczyć ewentualne zakupy na miejscu, obejmujące w tej sytuacji obiady tudzież pamiątki. W okresie wakacyjnym ceny mogą być jeszcze wyższe.

Dodaj komentarz