Co warto zobaczyć w Indonezji?

Co warto zobaczyć w Indonezji?

Indonezja, a oficjalnie Republika Indonezji, to państwo wyspiarskie położone w Południowo Wschodniej Azji i Oceanii, pomiędzy Oceanem Spokojnym, a Indyjskim. Indonezja jest największym wyspiarskim państwem na świecie, składającym się z ponad 17 tys. wysp. Najeży do najludniejszych krajów na świecie, wyspy zamieszkuje 260 mln mieszkańców. Najważniejsze wyspy tego państwa to: Jawa, Sumatra, Borneo, Celebes, Nowa Gwinea i oczywiście ukochana przez turystów Bali.

Wycieczki do Indonezji

Aby dolecieć choćby na wyspę Bali trzeba nastawić się na 17 godzin spędzonych w podróży. Pobyt na wyspach indonezyjskich powinien być dobrze przygotowany i nastawiony na jak najbardziej efektywną eksplorację turystyczną. Warto tu skorzystać z któregoś z biur podróży specjalizujących się w aktywnym zwiedzaniu i mocnych w logistyce.

Co warto zobaczyć w Indonezji? 

Jednym z najbardziej zachwycających zabytków kultury Indonezji jest świątynia Borobudur położona na wzgórzu pośród dżungli na wyspie Jawie. Świątynia ma formę piramidy schodkowej, a powstała najprawdopodobniej pomiędzy 750 – 850 rokiem nowej ery. Uznawana jest za największą buddyjską świątynię na świecie. Kompleksowa konserwacja zniszczonej przez czas świątyni i pozostawionej na pastwę przyrody miała miejsce w końcówce XX w. Zwiedzając świątynię należy poruszać się zgodnie ze wskazówkami zegara, zaczynając od strony wschodniej, a kończąc u samego szczytu obiektu.

Największe jezioro wulkaniczne świata

Jezioro Toba to największe powulkaniczne rozlewisko na świecie, liczy sobie 100 km długości, 30 km szerokości i 500 m głębokości. Najprawdopodobniej powstało 70 tys. lat temu, w miejsce wulkanicznego krateru zalanego wodą. Obecność wody w tym gorącym klimacie zbudowała urokliwy krajobraz pełen wzgórz, klifów oraz pól ryżowych. Na samym środku rozlewiska znajduje się największa na świecie wyspa – Samosir, leżąca wewnątrz jeszcze większej wyspy. Na turystów czeka kąpiel w gorących źródłach oraz przeprawa promem na wyspę, a tam możliwość poznania kultury starożytnego ludu cały czas ją zamieszkującego –  Bataków.

Czynny wulkan Bromo

Miłośnikom zwiedzania “z dreszczykiem” warto polecić jedną z największych atrakcji naturalnych wyspy Jawa – czynny wulkan Bromo o wys. 2329 m n.p.m. Ostatnia erupcja wulkanu miała miejsce w 2004r. Zwiedzanie wyspy wulkanicznej to spore wyzwanie dla turystów, niemniej nagrodę stanowią niezapomniane krajobrazy.

Dodaj komentarz