Sumatra – trekking na szczyt wulkanu

Sumatra – trekking na szczyt wulkanu

Co roku tysiące turystów wyrusza do Indonezji w celu zobaczenia wulkanów. Jest to niewątpliwie jedna z największych atrakcji, jaką może zaproponować nam ta wspaniała wyspa. Jeśli jesteś miłośnikiem wspinaczek lub po prostu chcesz zobaczyć wulkan, to Twoim obowiązkowym kierunkiem podróży powinna być Sumatra https://duabenua.com/pl/blog/sumatra-informacje-ogolne/, na której znajduje się największy wulkan w Indonezji – Gunung Kerinci. Jak do niego dojechać i jak wygląda trekking na najwyższy wulkan? Zobacz koniecznie.

Wulkan Gunung Kerinci informacje

Wulkan Gunung Kerinci mierzy aż 3805 m.n.p.m i znajduje się w Parku Narodowym Kerinci Seblat. Z jego szczytu można podziwiać wspaniałe widoki na dżunglę i wzgórza, które znajdują się w jego sąsiedztwie. Jest to jedna z obowiązkowych atrakcji, którą musisz zobaczyć, będąc na Sumatrze.

Trekking na szczyt wulkanu

Wejście na szczyt wulkanu wymaga kondycji, jednak nie należy do najtrudniejszych. Wspinaczka trwa ok. 2 dni i trzeba być przygotowanym na jeden nocleg po drodze. Niezbędny ekwipunek, jedzenie, namiot itp. trzeba więc zabrać ze sobą. Istnieje też możliwość wynajęcia go w wiosce Kersik Tuo, w której rozpoczyna się wyprawa na szczyt.

Pierwszy dzień trekkingu to ok. 7 godzin wspinaczki do miejsca, w którym można rozbić obóz i przenocować. Miejsce to znajduję się na wysokości 3020 metrów. Następnego dnia podróż zaczyna się ok. godziny 3 rano i po ok. 3-4 godzinach wspinaczki dociera się na szczyt wulkanu. Jest to idealna pora na oglądanie spektakularnego wschodu słońca, który wręcz zapiera dech w piersiach. Warto poświęcić kilka godzin snu na rzecz zobaczenia takiego widowiska. Szczyt wulkanu wczesnym rankiem jest wolny od mgły i chmur dlatego jest to najlepsza pora na rozkoszowanie się widokiem. Będąc na szczycie w ciągu dnia moglibyśmy nie mieć możliwości zobaczenia całej okolicy.

Po obejrzeniu widoków, które rozciągają się wokół szczytu wulkanu i chwili relaksu następuje moment, w którym trzeba zejść z wulkanu. Zajmuje to około 5 godzin i jest to idealna okazja do tego, aby skorzystać z gorących źródeł.

Dojazd do Gunung Kerinci

Jak wspominaliśmy, najwyższy wulkan Indonezji znajduje się na obszarze największego rezerwatu na Sumarze, czyli w Parku Narodowym Kerinci Seblat. Wycieczki na szczyt wulkanu startują z Kersik Tuo, które oddalone jest od Padang o ok. 6-8 godzin jazdy autem. Istnieje też możliwość dojechania tam lokalnymi środkami transportu takimi jak autobus. Nie istnieje jednak bezpośredniepołączenie, które dowiozłoby nas na miejsce, więc konieczne są przesiadki, a podróż może potrwać nawet cały dzień. I to jedynie pod warunkiem, że podczas którejś z przesiadek się nie zgubimy. O wiele bezpieczniej i szybciej będzie tam pojechać autem i taki środek transportu polecamy Wam najbardziej.

Dodaj komentarz