Atrakcje na wyspie Sulawesi

Atrakcje na wyspie Sulawesi

Sulawesi – atrakcje

Mimo, że Sulawesi nie jest pierwszym miejscem, które kojarzy się z Indonezją, a niektórzy nie kojarzą go wcale, to nie znaczy, że nie jest warte uwagi. Wyspa ta zwana była dawniej Celbes i jest trzecią pod względem wielkości wyspą Indonezji. Mimo swojej wielkości i atrakcji, które może zaproponować, jest dość rzadko wybieranym kierunkiem podróży. Czas to zmienić i poznać rzeczy, którymi może nas zachwycić to rajskie miejsce.

Atrakcje na wyspie Sulawesi

Tana Toraja

To jeden z najciekawszych regionów Indonezji i jednocześnie największa wizytówka Sulawesi. Słynie z pięknych krajobrazów i niezwykłych tradycji pogrzebowych zamieszkującego go ludu Toraja. Jest to miejsce, w którym życie toczy się wokół śmierci, a całe to wydarzenie jest celebrowane przez zamieszkujących tam ludzi. Mieszkańcy doliny Toraja oszczędzają całe życie na pogrzeby swoich bliskich by sprawić, aby ich ostatnia podróż przebiegła zgodnie z panującymi tam tradycjami. Na pogrzeby zaprasza się tam setki osób, a samo wydarzenie trwa kilka dni. W tym czasie składa się ofiary ze zwierząt, wykonuje tradycyjne tańce itd. Ciało zmarłego potrafi czasem przez kilka miesięcy leżeć zabalsamowane i owinięte w płótno i czeka w domu na uroczystość pogrzebową.

Nurkowanie

Na wyspie Sulawesi znajduje się kilka dobrych miejsc do nurkowania. Warto odwiedzić rafy koralowe w Bunaken i Wakatobi, które zachwycają swoim podwodnym światem. Różnorodność podwodnej fauny i flory potrafi zachwycić nie jedną osobę. Można podziwiać tam kolorowe rybki, a nawet popływać w towarzystwie żółwi.

Niezwykła przyroda

Miłośnicy trekkingu, egzotycznej przyrody i dzikich zwierząt również znajdą zajęcie dla siebie. Sulawesi http://duabenua.com/pl/atrakcje/sulawesi/ może pochwalić się niezwykłą przyrodą, którą trzeba dokładnie obejrzeć. Warto odwiedzić Park Narodowy Tangkoko oraz Lore Lindu i przeznaczyć choć trochę czasu na spacery po dżungli. Przy odrobinie szczęścia może nam się udać, zobaczyć czarną makake czubatą.

Street food

Sulawesi to duża i bardzo różnorodna wyspa, na której nie brakuje potraw, które będziemy mieli okazję spróbować tylko tam. Będąc tam, po prostu musisz skosztować lokalnej kuchni, a najlepiej odwiedzić uliczne stragany, na których nie brakuje ciekawego i różnorodnego jedzenia. W Indonezji street food jest bardzo popularny i praktycznie w każdej uliczce możesz spotkać stragan, który oferuje ciekawe potrawy.

Jezioro Tempe

Jest to największe jezioro wyspy i znajduję się w rejonie Wajo w południowej Sulawesi. W okolicach jeziora można znaleźć wiele wyjątkowych gatunków ptaków. Co może zaskakiwać, na jeziorze znajdują się pływające drewniane domy, które nie mają żadnych fundamentów na dnie jeziora.

Dodaj komentarz