Weekend w Warszawie – co warto tam zwiedzić?

Weekend w Warszawie – co warto tam zwiedzić?

Nikomu nie trzeba przypominać, że Warszawa to stolica Polski, a zarazem największe miasto w naszym kraju. To miasto potrafi zaskoczyć nie jedną osobę a ilość atrakcji i zabytków, które można tam zobaczyć, jest tak duża, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Jeśli planujesz weekend w Warszawie, to koniecznie z nami zostań. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę wspaniałych atrakcji, które musisz tam zobaczyć.

Weekend w Warszawie – atrakcje, które musisz zobaczyć

Starówka

Warszawska starówka znajduje się na liście zabytków UNESCO i została w dużej części zniszczona podczas wojny. W dzisiejszych czasach możemy podziwiać ją niemal w całości odbudowaną. Nie jest to jednak żadną przeszkodą i co roku przyciąga turystów i jest jednocześnie jednym z głównych punktów turystycznych w Warszawie. Można tam podziwiać piękne kamienice, pomnik Warszawskiej Syrenki i Zamek Królewski, który również nie ma kolorowej przeszłości. Warto pospacerować Warszawską Starówką i wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem, który opowie ciekawostki związane z tym miejscem. To także świetny punkt, w którym możesz zjeść posiłek i podziwiać widoki. Przez cały rok przewijają się tu tłumy turystów, którzy oddają się wyjątkowemu klimatowi tego miejsca.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Jest to miejsce, które każdy Polak powinien zobaczyć choć raz w życiu. Tradycja i kultura łączą się tam z nowoczesnością. Muzeum zostało otwarte w 60 rocznice wybuchu i od tego czasu przyciąga setki, a nawet tysiące ludzi każdego dnia. Można tam podziwiać ekspozycje ze starymi zdjęciami, broniami i przedmiotami codziennego użytku, które ludzie używali podczas powstania. Nie zabrakło także technologii, która potrafi przybliżyć każdej osobie ten trudny dla Warszawy, ale także całej Polski czas. W muzeum odtwarzane są filmy, dźwięki i efekty świetlne, które potęgują klimat i wprowadzają odwiedzających w historię miasta. Nie ukrywamy, że można się tam wzruszyć i jest to piękna pamiątka oddana wszystkim, którzy walczyli w obronie Warszawy. Warto udać się tam z najmłodszymi, którzy nie do końca wiedzą, na czym polegało powstanie, ponieważ wiedza jest tam ukazana w przystępny sposób nawet dla dzieci.

Centrum Nauki Kopernik

Weekend w Warszawie nie może się odbyć bez wizyty w Centrum Nauki Kopernik. Miejsce to powstało w 2005 roku i jego misją jest promowanie nauki poprzez zabawę. Jest to punkt, który spodoba się nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Można tam podziwiać ciekawe eksperymenty, uczestniczyć w doświadczeniach i samodzielnie poznawać działanie niektórych rzeczy. Ekspozycje są otwarte i dostępne dla każdego kto chciałby na własnej skórze poczuć, sprawdzić i przetestować pewne rzeczy. Jest to miejsce, w którym z pewnością spędzisz kilka godzin, ale zabawa jest tak świetna, że nawet nie poczujesz, jak szybko mija Ci tam czas.

Łazienki Królewskie

Naszym zdaniem jest to jedno z najpiękniejszych zielonych miejsc w Warszawie. Jest to kompleks, który łączy ze sobą parki i ogrody, a niegdyś był rezydencją Stanisława Augusta Poniatowskiego. Warto się tam przejść na piknik i podziwiać piękne widoki, jakie oferuje to miejsce. Nie tylko można tam znaleźć fantastyczną faunę i florę, ale także zabytkowe budowle takie jak np. Pałac na Wodzie, Biały Domek i Stara Pomarańczarnia. Każda z nich prezentuje się wyjątkowo i można je zwiedzić. Ich wnętrza są bogato zdobione i potrafią zaskoczyć swoim przepychem. W łazienkach Królewskich można by tak naprawdę spędzić cały dzień. Można się tam zarówno zrelaksować na ławce lub trawniku, zwiedzać zabytki, jak i uprawiać sport na świeżym powietrzu.

Pałac Kultury i Nauki

Gdy myśli się o Warszawie to jedną z pierwszych rzeczy, jaka przychodzi na myśl, jest oczywiście Pałac Kultury i Nauki. Jest pewnego rodzaju symbolem stolicy, który był darem od Związku Radzieckiego dla Warszawy. Budynek ten może budzić różne emocje. Dla jednych będzie wspaniałym zabytkiem, bez którego Warszawa nie będzie już taka sama, a w drugich wzbudza jedynie negatywne emocje. Pałac znajduje się na placu Defilad i dalej jest najwyższym budynkiem w całym kraju. Składa się z setek pomieszczeń oraz Muzeum Techniki. Można wjechać na jego 30 piętro aby podziwiać panoramę miasta. Warto to zrobić o zachodzie słońca ponieważ z tarasu widokowego będzie można wtedy podziwiać, jak słońce chowa się za horyzontem stolicy.

Wilanów

Kolejnym punktem, którego nie może zabraknąć podczas weekendu w Warszawie, jest Pałac Jana III Sobieskiego w Wilanowie. To zespół parkowo-pałcowy, który niegdyś był letnią rezydencją króla Jan II Sobieskiego. Pałac wybudowany został w barokowym stylu i zachwyca swoimi kolorami, architekturą i bogato zdobiona fasadą oraz wnętrzem.

Dodaj komentarz