Bezpośrednie loty do Rzymu

Bezpośrednie loty do Rzymu

Loty do Rzymu nie trwają długo. W związku ze stosunkowo niewielką odległością, bezpośredni przelot z Warszawy do Rzymu trwa zaledwie około dwóch godzin.

Należy jednak mieć na uwadze fakt, że loty bezpośrednie zwykle są droższe od łączonych. Jeśli to nie wygoda, a cena jest naszym priorytetem – warto poszukać lotu z przesiadkami. To wprawdzie wydłuży nieco czas podróży, ale pozwoli nam sporo zaoszczędzić.

Jeśli chcielibyśmy połączyć wygodę z atrakcyjną ceną, warto poszukać promocyjnych przelotów. Te możemy znaleźć u każdego przewoźnika, wymaga to jednak cierpliwości i dokładnego przeszukania dostępnych ofert. Możemy w ten sposób trafić czasem na bardzo atrakcyjną okazję przelotu.

Aby znaleźć tanie loty do Rzymu, warto pamiętać o kilku regułach, panujących w branży lotniczej.

Popularność. Im bardziej popularny termin, tym więcej chętnych na bilety – a przewoźnicy wykorzystują okazję, podnosząc ceny. Zawsze więc zapłacimy więcej w sezonie wakacyjnym – Rzym to bardzo atrakcyjne miejsce pod względem turystyki, nieco więcej będą także kosztować połączenia w okresach wolnych dni, świąt, czy Sylwestra. Jeżeli zależy nam na jak najniższej cenie, możemy wziąć to pod uwagę, planując termin podróży.

Wyprzedzenie. Im wcześniej zarezerwujemy bilet, tym mniej za niego będziemy musieli zapłacić. W branży lotniczej nie ma zastosowania reguła last minute. Bilety kupowane w przeddzień lotu, kosztują bez porównania więcej, niż wykupione z miesięcznym – lub większym wyprzedzeniem. Jeśli zatem znamy datę naszej podróży wcześniej, nie zwlekajmy z kupnem biletu – zróbmy to jak najwcześniej.

Biznesowo – drożej. Przeloty, stworzone pod kątem biznesowym, zwłaszcza na krótkich trasach europejskich, nastawione są na klienta biznesowego, dla którego cena nie jest kluczowym aspektem zakupu. Dlatego też, loty w dni robocze na przykład bywają droższe od lotów weekendowych. Jeśli więc dzień tygodnia, w którym lecimy, nie ma dla nas ogromnego znaczenia, korzystnie jest sprawdzić, czy w podobnym terminie w weekend, cena nie jest bardziej atrakcyjna.

Elastyczne daty. Warto także w opcjach wyszukiwania zaznaczyć daty elastyczne, czyli przybliżone do wybranej o 1-3 dni. W praktyce oznacza to, że wyszukiwarka, oprócz lotów we wskazanym przez nas dniu, wyświetli także połączenia w dniach okolicznych, pozwalając nam na wybór najlepszej dla nas oferty.

Loty do Rzymu są bardzo popularnym kierunkiem, dlatego też, bez problemu można znaleźć wiele atrakcyjnych ofert. Koniecznym jest jednak, aby poszukiwaniom poświęcić nieco czasu, bo tylko wtedy można znaleźć naprawdę atrakcyjne cenowo bilety.

Dodaj komentarz