Jakie korzyści daje używanie naturalnych kosmetyków?

Jakie korzyści daje używanie naturalnych kosmetyków?

W naturalnych kosmetykach przeważają składniki pochodzenia roślinnego i mineralnego. Właśnie z tego względu są one często polecane osobom, które w codziennej pielęgnacji wolą unikać szkodliwej chemii, czy jednak naturalne kosmetyki zawsze są dobrym rozwiązaniem?

Natura kontra syntetyki

Skóra z wieloma zagrożeniami świetnie radzi sobie sama, dlatego zbyt duża ilość kosmetyków wcale jej nie pomaga. Nie zawsze jednak naturalna bariera ochronna wystarczy, dlatego bardzo przydatne są na przykład kremy z filtrem UV albo kosmetyki chroniące skórę przed zimnem oraz mocnym wiatrem, trudno też wyobrazić sobie mycie ciała czy włosów wyłącznie wodą, bo to zwykle nie wystarcza.

Problem w tym, że chemiczne składniki w wielu kosmetykach są na dłuższą metę szkodliwe dla skóry, działają drażniąco i nasilają takie problemy jak trądzik albo łupież. Naturalne kosmetyki, na przykład z eranatura.pl/, mają formułę dużo bardziej przyjazną skórze i zawierają tylko to, co naprawdę jest potrzebne do pielęgnacji. To tłumaczy, dlaczego naturalne kosmetyki są tak dobre dla cery wrażliwej, atopowej bądź naczynkowej.

Czy naturalna pielęgnacja jest skuteczna?

Co jednak z działaniem naturalnych składników? Czy radzą sobie one z poważniejszymi wyzwaniami jak zmarszczki albo niedoskonałości cery? Odpowiednio dobrane preparaty, jak te z oferty eranatura.pl/kosmetyki-do-pielegnacji-twarzy/krem-pod-oczy-naturalny-kosmetyk/, mają naturalne składniki aktywne o działaniu regeneracyjnym i odmładzającym, działają nie gorzej niż silne preparaty chemiczne, a do tego nie wywołują efektów ubocznych.

Wiele naturalnych kosmetyków jest nawet lepszych, ponieważ ich składniki docierają do głębokich warstw naskórka i skóry właściwej, odżywiają, wspomagają regenerację i przede wszystkim nie zaburzają naturalnych procesów. Prawdą jest jednak, że naturalna pielęgnacja wymaga czasem większej dyscypliny, ponieważ bio-kosmetyki mogą działać nieco wolniej, ale przynajmniej zapewniają długotrwałe efekty oraz nie szkodzą zdrowiu.

Dodaj komentarz