Koszulka do karmienia piersią – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Koszulka do karmienia piersią – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Podczas wybierania idealnej koszulki do karmienia piersią, jest kilka elementów, na które zdecydowanie warto zwracać uwagę. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że produkt, który zakupimy, w pełni spełni nasze oczekiwania i będzie służył nam z powodzeniem przez wiele lat. W takim razie, co trzeba mieć na uwadze, kupując tego typu koszulkę? Co jest najważniejsze? Na te pytania odpowiemy poniżej.

Rozsądny design

Specjalna koszulka do karmienia piersią różni się w designie od zwykłego, tradycyjnego T-shirtu, bowiem została zaprojektowana konkretnie z myślą o kobietach karmiących.

Może być w związku z tym na przykład wyposażona w ukryte zamki, które ułatwią dyskretne karmienie również w miejscach publicznych.

Kupując taką koszulkę, należy więc zwracać uwagę na to, czy faktycznie została dobrze przemyślana i będzie nie tylko ładna, ale przede wszystkim użyteczna. Ważne jest więc, czy karmienie przy jej pomocy jest łatwe i szybkie.

Jakość materiału i nadruku

Wysoka jakość wykorzystanego materiału, a także nadruku, zagwarantują, że koszulka będzie nadawać się do użytku nie tylko przy pierwszym dziecku, ale też przy kolejnych. Mimo upływu lat produkt nie będzie ulegał uszkodzeniom i wciąż będzie wygodny i komfortowy w użytkowaniu.

Kiepskiej jakości koszulki od produktów dobrej jakości można odróżnić często już wzrokowo, różnicę czuć także w dotyku. Warto zainwestować w porządne produkty, aby nie musieć ich co chwilę wymieniać, a także, aby rzeczywiście noszenie ich było przyjemne.

Kraj produkcji

Kraj produkcji nie jest najważniejszym aspektem, ale z pewnością jest to coś, na co warto rzucić okiem. Stosunkowo łatwo dostępne są koszulki wyprodukowane w Polsce i to na nich warto się skupić. Nie tylko charakteryzują się one lepszą jakością niż produkty chińskie, ale też wspierają lokalny biznes.

Wzór

Dla niektórych osób wzór czy krój są mało istotne, ale w wielu przypadkach będzie to coś, na co zwrócimy uwagę. Posiadanie małego dziecka i karmienie piersią nie musi wcale oznaczać, że będziemy musiały ubierać się w brzydkie czy nieciekawe ubrania. Ładna, estetyczna koszulka do karmienia piersią to podstawa.

Zabawne napisy, egzotyczne wzory czy proste, jednokolorowe kompozycje – opcji jest bardzo wiele. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zainwestować w kilka różnorodnych koszulek na różne okazje.

Warto mieć w swojej garderobie takie produkty, zarówno do komfortowego poruszania się i karmienia dziecka w domu, jak i poza nim. Dedykowane produkty dla mam nie są bardzo drogie, a są optymalnym rozwiązaniem, które bez wątpienia nieraz okaże się przydatne.

Dodaj komentarz