Kursy online w czasach Pandemii.

Kursy online w czasach Pandemii.

Rok 2020 przyniósł nam pandemię koronawirusa. Każdego dnia na kwarantannę lub domową izolację trafiają tysiące osób. Spędzenie kilkunastu dni w domu dla niektórych jest chwilą na złapanie oddechu i odpoczynek. Są jednak tacy, którzy nie umieją znaleźć sobie miejsca i zwyczajnie się nudzą. Są jednak sprawdzone sposoby na to, by siedzenie w domu nie było przykrą koniecznością. Można wykorzystać ten czas na zrobienie czegoś pożytecznego. Oto 7 pomysłów na to, co robić podczas kwarantanny, by nie zwariować.

7 sposobów na nudę podczas kwarantanny

Jeżeli siedzenie w domu kojarzy ci się z nieuchronną nudą, koniecznie wypróbuj sprawdzone sposoby na zajęcie czasu podczas przymusowej izolacji.

  •  Zapisz się na kursy online

Domowa kwarantanna to okres, który można wykorzystać na dokształcenie się. W internecie dostępnych jest mnóstwo kursów online o różnej tematyce. Warto wykorzystać wolne dni na podniesienie kwalifikacji zawodowych lub poszerzenie wiedzy z dziedzin, które nas interesują. Jeżeli więc od zawsze chciałaś nauczyć się programowania, to jest dobra chwila na to, by zrealizować odkładane na bok plany.

  • Zabaw się w szefa kuchni

Jeżeli na co dzień jesteś bardzo zabiegana i nie masz czasu na przygotowanie sobie posiłków, kwarantanna to świetny czas na to, by w końcu poświęcić kilka chwil na przygotowanie sobie pełnowartościowego menu na cały dzień. Nieważne, czy stawiasz dopiero pierwsze kroki na drodze kulinarnej przygody, czy gotowanie masz w małym palcu. Kwarantanna to dobry czas, by poszperać trochę w przepisach i ugotować coś specjalnego, na co dotychczas brakowało czasu. Możesz również poeksperymentować z przygotowaniem pysznych i szybkich lunboxów, które zrobisz ponownie i zabierzesz do pracy po zakończeniu kwarantanny.

  • Zrób coś dla siebie

Wykorzystaj ten czas, by zadbać o siebie. Możesz pomyśleć o domowym SPA. Weź ciepłą kąpiel z bąbelkami. Zrób sobie peeling skóry głowy, nałóż maskę na ciało, zadbaj o perfekcyjny manicure. To nieważne, że nikt go nie zobaczy. Liczy się to, że będziesz świetnie wyglądać i poprawi się Twoje samopoczucie. Pomyśl również o tym, by zadbać o swoją duszę. Może to najlepszy czas na rozpoczęcie medytacji lub jogi? Pomoże Ci się to wyciszyć i zajrzeć w głąb siebie. Może przy okazji przyjdzie Ci do głowy pomysł na otwarcie nowego biznesu?

  • Nadrób zaległości

Kilkanaście dni spędzonych w domowym zaciszu to idealny moment no, by nadrobić wszystkie filmowe i serialowe zaległości. W końcu bez żadnych wyrzutów sumienia możesz wygodnie rozłożyć się na kanapie, włączyć telewizor i bezkarnie wpatrywać się w niego przez kilka godzin. Kiedy obejrzysz już wszystko, co Cię interesowało, możesz wziąć do ręki książkę, którą miałaś przeczytać już kilka miesięcy temu, ale przed snem byłaś już tak zmęczona, że zasypiałaś po kilku zdaniach.

  • Zrób przegląd szafy

Każda kobieta ma w szafie kilka kategorii ubrań, takich jak: “może kiedyś założę”, “na wiosnę schudnę i się zmieszczę”, “nie wiem, dlaczego to kupiłam” lub “już mi się nie podoba, ale było drogie”.  Czas w końcu zrobić z nimi porządek. Wyjmij z szafy wszystkie ubrania, przymierz je i zastanów się, które z tych rzeczy jeszcze kiedykolwiek założysz. Resztę spakuj do worków i oddaj na zbiórkę odzieży. Również dobrze możesz wystawić je na sprzedaż, używając w tym celu różnych aplikacji w telefonie. Takie porządki pozwolą Ci nie tylko pozbyć się niepotrzebnych ubrań, ale także zrobić miejsce w szafie na nowe.

  • Zmień coś w swoim otoczeniu

Spędzanie 24 godzin każdego dnia w niezmienianym już od kilku lat pomieszczeniu może oddziaływać na nas negatywnie. Właśnie dlatego warto zmienić coś w najbliższym otoczeniu. Możesz odświeżyć ściany lub po prostu przestawić meble. A może masz ambicje, by odrestaurować stary stolik i nadać mu nowe życie? Wystarczy kawałek papieru ściernego i farba, a po chwili Twoim oczom ukaże się całkiem nowy mebel. Jeżeli nie czujesz potrzeby wprowadzania aż tak dużych zmian, zamów po prostu kilka dodatków, które odświeżą wnętrze. Po chwili poczujesz się dużo lepiej.

  • Rozbudź swoją duszę artystyczną

Te kilka wolnych dni to bardzo dobry moment, by poczuć się jak prawdziwy artysta. Możesz na przykład spróbować namalować obraz. Jeżeli jednak nie czujesz się zbyt dobrze z pędzlem w ręku, napisz wiersz, nagraj piosenkę lub stwórz kolaż z ulubionych zdjęć. Takie  twórcze zajęcia bardzo pobudzają kreatywność, a dodatkowo poprawiają nastrój, ponieważ dają satysfakcję. Nie da się zauważyć, że zabierają również sporo czasu, dlatego będziesz mogła zapomnieć o nudzie przez większą część dnia. Kto wie, czy po kwarantannie nie postanowisz wydać swojej książki lub płyty?

Dodaj komentarz