Miód manuka w pielęgnacji skóry

Miód manuka w pielęgnacji skóry

Każdy zwolennik kosmetyków naturalnych na pewno słyszał o miodzie manuka. Ten składnik robi spore zamieszanie w świecie pielęgnacji skóry. Od walki z trądzikiem i oczyszczanie po nawilżanie – miód manuka wydaje się być lekiem na każdy problem.

Klika słów o miodzie manuka

Miód manuka wywodzi się z Nowej Zelandii i południowo – wschodniej Australii. Produkowany jest z nektaru krzewu Manuka przez tamtejsze pszczoły. Zawiera co najmniej 70% pyłku i jest mniej przejrzysty niż inne rodzaje miodu. Miód manuka posiada wiele właściwości leczniczych. Działa jako silny przeciwutleniacz i ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne.

Wpływ miodu manuka na skórę

Miód manuka posiada właściwości korzystnie wpływające na skórę. Dlatego bardzo często wykorzystywany jest w jej pielęgnacji.

  • Działa antybakteryjnie – dzięki zawartości nadtlenku wodoru (naturalnego środka antybakteryjnego) pomaga leczyć rany, oparzenia oraz stany zapalne. Miód manuka zawiera także składniki przeciwdrobnoustrojowe, dzięki którym przyspiesza proces gojenia ran i regenerację komórek skóry. Polecany jest przede wszystkim dlaosób ze skórą wrażliwą i skłonną do podrażnień, a nawet z atopowym zapaleniem skóry.
  • Spowalnia proces starzenia się skóry – miód manuka jest źródłem wielu przeciwutleniaczy, dzięki którym neutralizuje wolne rodniki i spowalnia procesy starzenia.
  • Nawilża skórę – pomaga we wchłanianiu przez skórę wilgoci, a następnie w jej zatrzymaniu. Niejako wychwytuje i zatrzymuje wilgoć z otoczenia. Sprawia to, że jest dużo bardziej skuteczny od innych środków nawilżających, które jedynie pozostają na powierzchni skóry. Artykuł powstał we współpracy z portalem https://viagra.edu.pl

Jak stosować miód manuka?

Miód Manuka można znaleźć w wielu kosmetykach. Jednak można go również używać samodzielnie.

  • Oczyszczanie – połączenie miodu manuka z kilkoma kroplami ciepłej wody stworzy doskonały środek do mycia twarzy, który nie tylko oczyści skórę, ale dodatkowo nawilży ją.
  • Stosowanie punktowe – dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym miód manuka jest świetnym rozwiązaniem na pojawiające się niespodziewanie pryszcze. Należy nałożyć go punktowo i pozostawić na noc.
  • Maska – miód manuka sprawdzi się również jako maska łagodząco – odżywiająca. Wystarczy rozprowadzić równomiernie łyżkę miodu na twarzy i pozostawić na około 10 minut, a następnie spłukać. Maska ta będzie idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z trądzikiem (także tym wywołanym zmianami hormonalnymi lub stresem). Złagodzi zmiany trądzikowe i stany zapalne, a dodatkowo także nawilży i odżywi skórę twarzy.

Dodaj komentarz