Wypoczynek we Włoszech

Wypoczynek we Włoszech

Jeśli zastanawiacie się nad tym, czy warto jechać do Livigno, to odpowiedź będzie brzmiała z pewnością tak. Dlaczego?

Włoski kurort w Alpach

Alpy we Włoszech charakteryzują się tym, że znajdziemy w nich wiele znakomitych, i na każdą kieszeń ośrodków, w których możemy znakomicie wypocząć lub zatrzymać się na nocleg w celu skorzystania ze świetnych tras narciarskich i stoków dla poczatkujących. Na stokach w Livigno bardzo często można spotkać Polaków, Czechów, czy Węgrów albo Słowaków. W Livigno znajdziemy mnóstwo propozycji hotelów, w których znajdziemy baseny, sauny, jak również inne atrakcje. Dla smakoszy – alpejska przepyszna kuchnia doda nieco sił, na szaleństwa na nartach.

Jedna wskazówka: w okresie świąt Bożego Narodzenia, jak również najbardziej obleganego czasu w sezonie narciarskim jest tłoczno (w czasie ferii). Więc, jeśli planujecie wybrać się na stok narciarski i trochę pojeździć warto planować urlop, kiedy w górach przebywa nieco mniej osób.

Powracając do tematu wyjazdu do Livigno nie obędzie się również przejazdu przez tunel, w którym niestety panuje ruch wahadłowy. Więc trochę czasu podczas jazdy nam zabierze. Warto od razu uzbroić się w cierpliwość i się na to przygotować.

Wybrać Livigno, czy może jakiś inny kurort szwajcarski?

Zanim wyjedziemy na narty musimy przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, że nie będzie nas to wszystko w rozrachunku tanio kosztowało. Każdy kurort ma bogatą ofertę, mamy do dyspozycji znakomite stoki narciarskie, miejsca na robienie trików i akrobacji w powietrzu na deskach snowboardowych, jednak pieniądze są potrzebne, żeby rzeczywiście poczuć klimat, i skorzystać ze wszystkiego, co możliwe. Jest mnóstwo kurortów, jedne oferują więcej, inne mniej, Livigno jest raczej pośrednim kurortem, do którego łatwo dotrzeć, ale nie każdy może mieć takie same zapatrywania na zabawę w alpejskich górach.

Dodaj komentarz