Wolin: co warto tutaj zobaczyć?

Wolin: co warto tutaj zobaczyć?

Kto chce spędzić niezapomniany urlop nad morzem, ten z pewnością doceni piękno takich miejsc, jak miasto Wolin. Tu każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego, a wycieczki po tej uroczej miejscowości mogą się dla każdego okazać ciekawą przygodą. Na jakie atrakcje warto tutaj zwrócić szczególną uwagę?

Miasto Wolin może się pochwalić długą, sięgającą czasów średniowiecza historią. Wiadomo, iż swego czasu było ono ważnym portem, a jednocześnie jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych nad Bałtykiem. Dziś jest to ważny ośrodek turystyczny, chętnie odwiedzany i przez tych, którym marzą się beztroskie wczasy nad morzem, jak i przez tych, którzy interesują się historią i wakacyjne wycieczki po kraju planują w taki sposób, by poszerzać swą wiedzę na ten temat. Co warto zobaczyć na terenie miasta Wolin?

Najważniejszą atrakcja turystyczną, dzięki której Wolin stał się miastem tak chętnie odwiedzanym przez turystów z całej Polski, jest Centrum Słowian i Wikingów. Na zwiedzających czeka tu zrekonstruowana osada z czasów wczesnego średniowiecza, na terenie której odbywa się wiele ciekawych imprez historycznych. Innym obiektem, którego podczas zwiedzania tego miasta nie można pominąć, jest Muzeum Regionalne. Dzięki zgromadzonym tu przedmiotom można zdobyć wiele ciekawych wiadomości zarówno na temat przeszłości Wolina, jak i na temat życia codziennego jego dawnych mieszkańców. Na terenie Wolina czeka też taka ciekawostka, jak kamień runiczny, przypominający o pobycie w tym miejscu Haralda Sinozębego, średniowiecznego króla Duńczyków, który stał się głównym bohaterem wielu skandynawskich sag. Warto też zajrzeć do kościoła św. Mikołaja oraz wybrać się na spacer na słynne Wzgórze Wisielców. To ciekawe miejsce, które w okresie średniowiecza było wykorzystywane jako miejsce straceń. Dziś jest ważnym punktem w programie wycieczki po Wolinie oraz rewelacyjnym punktem widokowym, któremu z pewnością warto poświęcić swój czas.

Wolin to również piękne plaże oraz dobrze rozwinięta baza noclegowa. Kto znajdzie tutaj tanie noclegi, ten będzie mógł urządzać ciekawe wycieczki na teren Wolińskiego Parku Narodowego oraz odkrywać te atrakcje, które czekają na gości w okolicznych miastach i miasteczkach. Gdzie warto się wybrać? Na uwagę turystów spędzających wczasy nad morzem z pewnością zasługuje Świnoujście, znane z licznych wysp i ciekawych budowli, kuszą też Międzyzdroje, na terenie których tak chętnie wypoczywają znane gwiazdy. Dla miłośników historii ciekawym celem wycieczki w rejonie Wolina będzie Lubin, znany z dawnego grodziska oraz z pięknych widoków na deltę Świny. Wszystkie te atrakcje mogą zrobić ogromne wrażenie na turystach i sprawić, że wypoczynek nad Bałtykiem sprawi im jeszcze więcej radości.

Dodaj komentarz