Co można zobaczyć w Poznaniu?

Co można zobaczyć w Poznaniu?

Co można zobaczyć w Poznaniu?

Poznań to miasto obok, którego nie da się nie odwiedzić. Do Wielkopolski udaje się niejeden turysta w tym również osoby z zagranicy. Jednak nie każdy z nas wie po co ktoś decyduje się na lot samolotem lub wielogodzinną jazdę na pobyt trwający max 2,3 dni. 

Po czym poznamy, że jesteśmy w Poznaniu?

Poznań najczęściej kojarzony jest z: pyrami, rogalami Marcińskimi. Te skojarzenia są prawdziwe, poprawne i osoba mieszkająca w Poznaniu może być z tego faktu dumna. Jednak to nie wszystkie aspekty po, których rozpoznamy owe miasto. 

 

Poznań zyskuje z roku na rok na popularności między innymi dzięki Międzynarodowym Targom Poznańskim na których odbywa się niejedna światowa impreza lecz nie tylko znajdziemy tutaj także inne ciekawe, warte uwagi atrakcje. 

Największe atrakcje w Poznaniu

Poznańskie centrum 

Każdy turysta decydujący się na wypad do poznania obowiązkowo musi udać się na rynek. Najlepiej przed godziną 12:00. Stojąc pod renesansowym ratuszem zaobserwujemy tryskające się w samo południe koziołki. Znajdziemy tu również słynną Bamberkę. Jest to  studia upamiętniająca przybyłych do Poznania osadników z XVIII wieku. 

 

Stare miasto 

Znajduje się nieopodal rynku. Wystarczy przejść kilkaset metrów, aby znaleźć się obok zamku królewskiego, z którego można podziwiać Poznań. Można udać się także do Muzeum Sztuki Użytkowej. W nim znajdziemy różnego typu materiały meble, tkaniny, czy biżuterie. Kolejnym punktem o, który warto zahaczyć jest Zamek Cesarski, który pełnił rolę siedziby Adolfa Hitlera. 

 

Park Cytadela 

Jest to kolejne miejsce na terenie Starego miasta. Warto jednak przeznaczyć sobie na ową lokalizację minimum pół dnia, gdyż czeka nas tutaj kilkukilometrowy spacer. Na terenie poznańskiej cytadeli znajdziemy niejeden cmentarz, pomniki, amfiteatr i muzea. 

 

Jeżyce 

Jest to dzielnica, która w ostatnich latach zyskuje na popularności dzięki urokliwym kawiarniom i restauracjom. Przybywają tu młodziki zwłaszcza studenci. W pobliżu Jeżyc znajduje się np. Stare Zoo do którego zaglądają nie tylko turyści, lecz także lokalni lokatorzy. 

 

Ostrów Tumski

Jest to lokalizacja, którą można znaleźć przed poznańską Śródką, a za Starym Miastem jednak niektóre osoby uważają, iż są to tak zwane okolice. W Ostrowie Tumskiej nie możesz przejść obojętnie obok Katedry Poznańskiej, Rezerwatu Archeologicznego Genius Loci, Muzeum Archidiecezjalne, Ruiny Palatium i Kościoła Najświętszej Marii Panny oraz Bramy Poznania ICHOT. Zwiedzając po kolei wszystkie miejsca poznamy zarazem ich historię. Dodatkowo Ostrów Tumski jest przepiękny i już sama lokalizacja sprawia, iż spacer to sama przyjemność, satysfakcja dla odwiedzających Poznań. Nie czekaj więc pakuj się i wybieraj w podróż do miasta, które musisz skreślić ze swojej listy po powrocie z udanego urlopu.

Dodaj komentarz