Indonezja – którą wyspę wybrać na wakacje?

Indonezja – którą wyspę wybrać na wakacje?

Jak prawdopodobnie wiele osób zdaje już sobie sprawę, Indonezja jest największym wyspiarskim państwem świata. Różne źródła podają liczę jej wysp w zakresie od 13 do nawet 17 tysięcy. Co prawda tylko kilkaset z nich jest zamieszkanych, nie zmienia to jednak faktu, że bez wątpienia jest w czym wybierać. Jeśli zawęzimy swój wybór celu wakacyjnej podróży do Indonezji, tak naprawdę jeszcze nie podjęliśmy żadnego wyboru – wysp jest tak wiele i pod tak wielu względami potrafią się różnić, że aż ciężko uwierzyć, że wszystkie należą do tego samego państwa. Wobec tego którą wyspę Indonezji wybrać, aby dobrze się bawić na wakacjach?

Najpopularniejszy wybór – Bali

Zwykle słysząc o nazwę Indonezja, w pierwszej kolejności kojarzymy z nią wyspę Bali. Nie da się ukryć, że to właśnie Bali cieszy się wśród turystów największą popularnością. Jest tak z wielu powodów. Po pierwsze, znakiem rozpoznawczym Bali są piękne, rozległe plaże pokryte białym piaskiem. Niezależnie od tego, czy chcemy opalić się czy popływać, bez wątpienia świetnie spędzimy na nich czas. Ponadto w przerwie od tego typu odpoczynku możemy także zgłębić się w indonezyjską kulturę i sztukę, na przykład poprzez odwiedziny w jednym w licznym muzeów czy galerii sztuki. Dla siebie znajdą tam coś także miłośnicy historii – Bali przepełnione jest pozostałościami starożytnych hinduskich świątyń.

Sumatra – wyspa dla fanów flory i fauny

Sumatra nie jest może najczęściej wybieraną przez turystów wyspą, ale nie znaczy to, że nie ma ona nic do zaoferowania. Z pewnością świetnie spędzi tam urlop każdy amator pięknych widoków natury, a także miłośnik zwierząt. Na Sumatrze znajdziemy nie tylko ponad 10 parków narodowych, ale także nieokiełznane dżungle, których obecność człowieka nie zdążyła jeszcze zniszczyć. W tych lokacjach zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć wiele egzotycznych gatunków zwierząt, chociażby liczne wyjątkowe ptaki, a także wiele różnych odmian małp. Na wyspie znaleźć można także na wpół dzikie orangutany. Ponadto poza zwierzętami, lasami i dżunglami na Sumatrze turyści mogą także wspaniale spędzić czas podziwiając dwa niezwykłe jeziora wulkaniczne – Toba i Mininjau.

Komodo – miejsce, gdzie poznamy prawdziwą Indonezję

Jeśli interesują nas nie miejsca typowo turystyczne, a chcemy zobaczyć, jak naprawdę żyje się w Indonezji z dala od zgiełku największych miast i najczęściej odwiedzanych lokacji, Komodo z pewnością będzie wyspą dla nas. Nie dość, że będziemy mogli tam zobaczyć słynnego warana z Komodo, to jeszcze zwiedzimy tradycyjne indonezyjskie wioski, w których jakby czas się zatrzymał. Jest to także dobry wybór dla pasjonatów nurkowania.

Indonezja ma bardzo dużo do zaoferowania niemal każdemu. W zależności od tego, co nas interesuje – natura, historia, odpoczynek na plaży – każdy będzie z pewnością w stanie znaleźć wyspę dla siebie.

Dodaj komentarz