Jak tanio podróżować?

Jak tanio podróżować?

Ze względu na dostępność i nowoczesność środków transportu, w dzisiejszych czasach przemieszczanie się w odległe miejsca nie stanowi już żadnego problemu. Co więcej, dalekie podróże to aktualnie jedna z preferowanych form spędzania urlopu czy wakacji. Z tego względu biznes turystyczny stale rośnie. 

Tanie cele podróży

Podróże niestety często kojarzą się z dużym wydatkiem. Organizowanie tanich wyjazdów nie jest jednak trudnym zadaniem. Oto niedrogie miejsca, które warto odwiedzić: 

  • Chorwacja, którą cechują piękne, kamieniste plaże i przejrzysta woda, znana jest również z niedrogich noclegów. Szczególnie małe miasteczka oferują pokoje w przystępnej cenie i niewielkiej odległości od morza. Często wystarczy tylko przejść przez ulicę i już jesteśmy na plaży.
  • Bułgaria to kolejny propozycja dla miłośników odpoczynku w promieniach słońca. Będąc w Bułgarii, warto spróbować także lokalnej kuchni.
  • Czarnogóra to idealny cel podróży dla tych, którzy nie lubią tłumu turystów. Jeśli decydujemy się na wyjazd do Czarnogóry, warto odwiedzić Park Narodowy Durmitor, znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego.
  • Portugalia — Algarve, czyli region w południowej części kraju, zachwyci nawet najbardziej wymagających turystów. Wznoszące się tam klify zapierają dech w piersi. Nie sposób nie odwiedzić również Porto, czyli miejscowości na północy Portugalii, która słynie z najlepszego wina.
  • Albania szczyci się pięknymi krajobrazami. Jest to interesujących kierunek dla tych, którzy chcą spędzić aktywne wakacje na spacerach po górach. 

Sposoby na obniżenie kosztów podróży

Jeśli chcemy zaoszczędzić na wakacjach, warto zaplanować je z dużym wyprzedzeniem, nawet kilka miesięcy wcześniej. Biura podróży często oferują przeceny w okresie jesiennym i zimowym. Jeżeli decydujemy się na zaplanowanie urlopu na własną rękę, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na środek transportu. Podróże autobusem czy pociągiem będą w okresie letnim znacznie tańsze niż loty samolotem. Jeśli decydujemy się jednak na samolot, należałoby zastanowić się, czy konieczne jest zabieranie ze sobą dużej walizki, która czasami jest droższa niż sam bilet. Ponadto warto zaplanować wakacje w mniej popularnym terminie, na przykład późną jesienią lub wczesną wiosną. Dla odważnych interesującą formą podróży może być autostop. Podczas urlopu tańsze będzie przygotowywanie posiłków w domu niż wyjścia do restauracji. Jeżeli interesuje nas zwiedzanie zabytków czy obiektów turystycznych takich jak muzea, zamki czy pałace, opłaca się przejrzeć stronę internetową w poszukiwaniu promocji i dni, w których obiekty te dostępne są za darmo. Tanie podróżowanie jest jak najbardziej możliwie, wystarczy tylko dobrze i z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanować urlop. 

Dodaj komentarz