Wycieczka szkolna za granicę – gdzie pojechać z licealistami

Wycieczka szkolna za granicę – gdzie pojechać z licealistami

Wszystkie wycieczki szkolne są przez uczniów bardzo długo wyczekiwanym wydarzeniem. W końcu to właśnie dzięki nim można na chwilę zapomnieć o szkolnych i domowych obowiązkach, a także miło spędzić czas z rówieśnikami. Wycieczki szkolne kilkudniowe, a szczególnie te za granicę umożliwiają poznawanie nowych miejsc i zetkniecie się z inną kulturą i obyczajami. Zarówno jednodniowe wycieczki do pobliskiego miasta, jak i kilkudniowe wyjazdy za granicę mają swoje zalety. Dziś jednak powiemy o tym, dlaczego warto organizować klasowe wyjazdy za granicę i jaki kierunek podróży warto wybrać.

Organizacja wycieczki szkolnej za granicę

Organizacja takiego wyjazdu wymaga od nauczycieli nieco więcej zaangażowania niż w przypadku zwykłych jednodniowych wyjazdów do sąsiadujących miejscowości. Na kierunek podróży warto wybrać miejsce, w którym nie brakuje zabytków i można zapoznać się tam z historią jakiejś epoki np. starożytności. Takie wyjazdy muszą być w końcu nie tylko relaksujące, ale także nastawione na edukacje i zdobywanie nowej wiedzy. Warto z tej okazji zorganizować zebranie rodziców i to z nimi ustalić jaki kierunek warto wybrać i czy będą zainteresowani tym, aby wysłać dziecko w taką podróż.

Warto w tym przypadku skorzystać z usług biura podróży lub pomocy innych osób, które znają się na planowaniu takich podróży. Planowanie można zacząć już tak naprawdę we wrześniu i wraz z uczniami ustalić co chcieliby zobaczyć i jaki kierunek interesuje ich najbardziej. Zaplanowanie takiego wyjazdu trochę trwa, więc jeśli chcesz mieć pewność, że odbędzie się on np. w okolicach maja, to zacznij planować go już jesienią.

Wycieczka za granicę – kierunki podróży

Wycieczki szkolne kilkudniowe i to w szczególności za granicą będą wspaniałym przeżyciem dla każdego licealisty. Jednym z popularniejszych kierunków podróży jest w tym przypadku stolica Czech, czyli Praga. Aby docenić urok i klimat tego miejsca trzeba spędzić tam przynajmniej 3 dni. Obowiązkowym punktem takiej wycieczki musi być oczywiście słynny Most Karola, Rynek Staromiejski czy też Stary Ratusz z wieżą, z której rozciąga się widok na stolicę. Pragę warto odwiedzić szczególnie jesienią lub wiosną, gdy temperatury są tam dość przyjemne i przyroda zachwyca swoim pięknem.

Kolejnym pomysłem na zagraniczną wycieczkę szkolną jest Berlin. Taki wyjazd będzie połączony z dużą dawką historii i zabytków takich, jak chociażby brama Brandenburska czy Mur Berliński, którego też nie można pominąć. Uczniowie mogą też pod szlifować swoje umiejętności w języku niemieckim.

Dodaj komentarz